понеділок, 3 червня 2013 р.

ЛІіто кличе до бібліотеки

Прихід літа - це буяння зелені та квітів, довгі теплі дні, щедрі й ласкаві до кожної травинки та кущика сонце і земля, пора здоров'я , відпочинку, ігор... А ще літо - це пора канікул, на яких діти весело проводять час. Та ще надзвичайно цікаво влітку в бібліотеці, бо відпочинок для дітей - це не бездумне гаяння часу чи байдикування. Цих золотих днів вистачає не тльки на сонце, річку з морем, заняття спортом, а й на читання та відвідування бібліотеки. Саме тому ми пропонуємо нашим читачам НОВИНКИ літератури, які є у нашій бібліотеці.


Алєка Вольських
народилася 28 березня 1979 р. Навчалася в Тавричному Екологічному Інституті (м.Сімферополь) на факультеті журналістики. Працювала в бібліотеці для дітей та юнацтва, а також у сфері реклами та у видавничій справі. Як неординарна й багатогранна особистість, Алєка випробововувала себе в різних професіях: журналіст, художник-оформлювач, дизайнер. Але справжнім її покликанням стала письменницька творчість. Писати почала з 13 років. Успіху Алєка досягла не відразу, але після виходу книжки "Міла Рудик и Чаша Місячного світла" її авторка стала популярною - у її творчості з'явилася безліч шанувальників. Серію про Мілу Рудик продовжили книжки "Загадка сфінкса", "Кристалл Фобоса", "Руїни Харакса". Зараз Алєка Вольських мешкає в місті Сімферополі й працює над п'ятою книжкою серїї, яка матиме назву "Міла Рудик і Магічний Синод".

Вольських А . А. Міла Рудик і кристал Фобоса [Текст] : роман : [для дітей серед. шк. віку] / Алєка Вольських [пер. з рос. Т. М. Косолапової]. -  Х. : Фактор, 2012. - 383 с.
Кристалл Фобоса
Жителів Тролінбурга невпинно переслідують їхні власні страхи, в місті з’являється четвертий із «п’яти врятованих», а Мілі ввижається таємнича стара, більше схожа на тінь, аніж на людину. Що криється за всіма цими подіями? І чи зможе хтось урятувати Тролінбург від усепоглинаючого страху, який загрожує перетворити місто чарів на місто безумства?


Вольських  А. А. Міла Рудик і загадка сфінкса [Текст] : роман : для дітей серед. шк. віку / Алєка Вольських [ пер. з рос. Т. М. Косолапової]. - Х. : Фактор, 2011. - 400 с.
Міла Рудик і загадка сфінкса
Закінчуються літні канікули, і Міла Рудик повертається до Тролінбурга. Попереду на неї чекає сповнений небезпечних пригод рік: подорож до Алідади – Чорного Міста, – де завжди триває ніч і ніколи не настає ранок, на вулицю Блукаючих тіней – єдине місце у світі, де тіні непідвладні своїм господарям, у прокляту Долину Забуття, звідки ніхто ніколи не повертався. А головне – Мілу переслідує таємничий незнайомий чоловік із довгим волоссям, обличчя якого завжди залишається в тіні...
Вольських А. А. Міла Рудик і Чаша Місячного Світла [Текст] : роман : [ для дітей серед. шк. віку] / Алєка Вольських [ пер. з рос. Т. М. Косолапової]. - Х. : Фактор, 2011. - 544 с.
Міла Рудик і Чаша Місячного Світла
Тринадцять років тому Мілу Рудик разом з іще чотирма діть­ми — чарівниками по праву народження, викрала Гільдія — організація, яка тривалий час полювала на магів, щоразу залишаючи поряд з новою жертвою Чорну Мітку. Тоді діти були визволені з полону, а Гільдія розгромлена і припинила своє існування. Тепер тринадцятилітню Мілу чекає місто чарівників — Тролінбург. Разом із нею у світ чарівництва знову увірветься Чорна Мітка…


Вольських А. А. Міла Рудик і руїни Харакса [Текст] : роман : [для дітей серед. шк. віку] / Алєка Вольських. - Х. : Фактор, 2013. - 584 с.
Міла Рудик і руїни Харакаса
У рік закінчення Молодшого Думу на Мілу Рудик чекає чимало подій : боротьба за звання кращого випускника Думгроту, розгадка таємниці, яка давно непокоїла її, перше кохання. Здається, у житті юної чарівниці настала довгоочікувана біла смуга, але Міла ще не знає, що весь цей час чужа воля наближає її до нових випробувань. 


Жила-була маленька дівчинка … яка постійно мріяла днем ​​і не могла заснути ночами. Читати вночі їй не дозволяли, тому вона сама собі вигадувала історії. Цією маленькою дівчинкою була Ізабель Абеді.
Вона народилася в 1967 році в Мюнхені. Її дитинство пройшло в Дюссельдорфі, де вона закінчила школу. У сні Ізабель завжди подорожувала по всьому світу, як цирковий артист. І після закінчення школи вона дійсно вирушила у подорож до Лос-Анджелесу, для проходження стажування з кіновиробництва.
У Гамбурзі Ізабель Абеді вчилася на автора рекламних текстів. За тринадцять років роботи вона написала тексти для реклами шампуню, шоколаду, миючих засобів і дорогих ручок.
Зі своїм чоловіком Едуардо – музикантом з Бразилії, вона познайомилася в Гамбурзі. Спочатку вони жили утрьох – Ізабель, Едуардо і його дочка Інаі, а потім в їхній сім’ї народилася ще одна дівчинка – Софія.
Так само, як і мамі, Софії було важко заснути вночі, тому Ізабель розповідала їй історії які колись давно вигадала – так народилася перша книга, а потім ще одна і ще…
Зараз Ізабель Абеді письменниця, і коли вона не може заснути ночами – пише нові історії, які тим часом подорожують по всьому світу.

Абеді Ізабель. Лола шукає подругу / Ізабель Абеді ; іл. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 192 с. : іл.

                 Лола шукає подругу

Лолин тато родом із Бразилії, а її тітка заввишки лише вісімдесят сантиметрів. А ще від неї божеволіють мільйони шанувальників, коли вночі вона перетворюється на знамениту поп-зірку Джекі Джонс. Але чого в Лоли немає, то це найкращої подруги — а знайти її дівчинці хочеться понад усе на світі! Треба негайно щось придумати — і Лола відправляє листа, в якому звіряється про своє заповітне бажання, прямо в небо на повітряній кульці. А у відповідь отримує таємниче послання в пляшці… 
Абеді Ізабель. Сенсаційний репортаж Лоли / Ізабель Абеді ; іл. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 176 с. : іл.
Сенсаційний репортаж
Інтерв’ю з феєю? Для Лоли немає нічого неможливого — принаймні, ночами, коли вона перетворюється на славнозвісного репортера Ло Фе. Проте їй та її подрузі Фло виявилося не так просто знайти тему для статті на першій шпальті шкільної газети. Виявляється, у реальному житті сенсації на дорозі не валяються. А тут ще й підопічні з першого класу, з якими стільки клопоту, та тільки в цьому клопоті немає нічого сенсаційного. Взагалі-то, Лолі страшенно хочеться написати про затримання грабіжника з водяним пістолетом, який ось уже кілька тижнів поспіль тероризує всеньке місто. Але для цього треба спочатку спіймати невловимого злочинця… 
 Абеді Ізабель. Секретна місія Лоли / Ізабель Абеді ; іл. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 224 с. : іл.
Секретна місія Лоли
Ночами Лола перетворюється в знаменитого секретного агента на ім'я Джейн Фонд і рятує світ. Але вдень роль супершкольніка вдається їй далеко не так добре. А тим часом ресторан, що належить її батькові переживає важкі часи: відомий критик погрожує написати про нього розгромну статтю, яка позбавить ресторан і без того нечисленних відвідувачів. І все через те, що офіціантка висипала на штани критика стакан кубиків льоду, а симпатичного хом'ячка прийняли за щура!
Положення треба в що б те не стало виправити! І Лола зі своєю подругою Фло, як справжні секретні агенти, вистежують цієї людини. Їх місія полягає в тому, щоб знищити текст убивчою статті, перш ніж її встигнуть надрукувати. Завдання ускладнюється ще й тим, що Лола закохується в сина найлютішого ворога ...

Абеді Ізабель. Аплодисменти для Лоли / Ізабель Абеді ; іл. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 256 с. : іл.

Аплодисменти для Лоли

Лола — дівчина-кішка. Вона не лише супергероїня, яка рятує світ від абсолютного зла, але й талановита кіноактриса, котра викликає захват у глядачів своїм драматичним талантом. На жаль, усе це відбувається лише ночами, коли Лола не може заснути й поринає у світ своїх фантазій. Вдень же вона — Білосніжка у шкільній виставі. Шлях до слави, як відомо, ніколи не буває простим. Але цілком несподівано Лолу та її найкращу подругу Фло запрошують пройти кастинг на головні ролі у фільмі «Дочки Дракули»! І вчорашня дівчина-кішка вже бачить себе в ролі дочки знаменитого на весь світ вампіра…

Абеді Ізабель. Лола та аварійний вихід / Ізабель Абеді ; іл. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 304 с. : іл.

Лола та аварійний вхід

Ночами Лола перетворюється на знамениту захисницю тварин Лолу Левине Серце. Вона відважно рятує тварин із неволі та спеціальним літаком доправляє їх до спеціального притулку — заповідника у горах. Саме так полягають справи вночі, коли Лола не може заснути й поринає у світ своїх фантазій. Але вдень у неї із чотириногими друзями самі лише проблеми: навіть її власна кішка не дозволяє себе погладити! От якби вона була такою ж лагідною і товариською, як циркова кізка Білосніжка, яка залишилася бездомною! Головні пригоди в цій книзі починаються з того, що Лола приводить чарівну кізку додому й навіть вирушає з нею в далеку подорож на своєму суперкосмічному кораблі… А ось фінал цієї історії не має ніякого відношення до космосу! 

Абеді Ізабель. Лола у весільній подорожі / Ізабель Абеді ; іл.. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 320 с. : іл.
Всі кажуть, що весілля це найщасливіший день у житті. Зробити цей день дійсно незабутнім, допоможе весільний планувальник Лола Ловкіс.
Вона гарантує повну організацію свята: виступ поп-зірок, кулінепробивна церква і незабутня весільна подорож – вночі звісно, у своїх фантазіях, поки не може заснути. Кращим днем у житті Лоли буде весілля її батьків. Нарешті, мама вирішила вийти заміж за папая в Бразилії. Але під час організації свята з’являються проблеми яких Лола не могла передбачити…

Абеді Ізабель. Лола – любляче серце / Ізабель Абеді ; іл.. Дагмар Генце. – Х. : ВД Ранок, 2012. – 320 с. : іл.

Лола любляче серце

Вередливі діти, схлипуючі матері, безпорадні батьки – не проблема для Лали Лу, чарівної і кращої в світі няні. Вона професійно читає думки дитини, шепоче їм у вухо магічні слова і навіть найголосніша дитина заспокоюється. 
Принаймні, вночі. А вдень Лола намагається з’ясувати як треба поводитися з немовлятами, в решті решт, вона готується до народження брата або сестри. У той час як вдома вона скоро стане старшою, в новій школі вона знову буде однією з молодших. Добре, що вона познайомилася з Саллі – старшокласницією. Добре, що їх пов’язують не тільки танці, а й те, що Саллі вже може працювати нянею. І вона допомагає Лолі в її перших спробах спілкування з немовлятами та паралельно втішає під час любовних страждань. Несподівано Саллі потрапила у халепу… Лола повинна допомогти подрузі.
Тамара Шамилівна Крюкова
(14 жовтня 1953, Орджонікідзе, СРСР) - автор книг для дітей та юнацтва. Відома казкарка Тамара Крюкова – яскрава зірка на сучасному літературному небосхилі. Працює в різних жанрах і для читачів різного віку. Одні книги написані для дошкільнят, інші адресовані старшим школярам і дорослому читачеві. У її багажі є фантастичні й реалістичні повісті, повісті-казки, оповідання, казки та вірші. Її книги перекладені на німецьку, польську, словацьку, чеську, угорську, болгарська, українська, литовська, азербайджанська, вірменська і киргизький мови. Захоплюючі чарівні повісті талановитої письменниці, що відрізняються незвичайними сюжетами і багатством фантазії, адресовані насамперед юному читачеві, але їх із цікавістю прочитають і дорослі.

 Крюкова Тамара. Гордівниця  / Т. Крюкова ; переклад А. О.  Зіньківська ; ілюстрації : А. Савицька, Н. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 400 с. : іл. – (серія «Дівочі історії).
Гордівниця
" - Щоб позбутися гріха гордині, тобі доведеться стати гіршою за всіх і нижчою за всіх, порохом під ногами інших, - такий вирок ухвалила своїй хрещениці фея Доля."
«Гордівниця» - це перша з семи історій про пригоди в світі  фентезі. На сторінках цього гостросюжетного роману оживають легенди. Кинувши виклик долі, героїня книг Злата пізнає таємниці Всесвіту. На шляху до щастя їй доведеться пройти крізь труднощі й негаразди, чари і чорну магію, дізнатись ціну дружбі, любові та зраді, відкрити для себе сенс життя…У казці «Закляття гномів» красуня Злата потрапляє в астральний світ у пошуках відповідей на чарівні загадки. Через безліч пригод прекрасну героїню веде  одне бажання – знову зустрітись з коханим принцом, якого вона колись так несправедливо образила.

Крюкова Тамара. Кубок чарівника  / Т. Крюкова ; переклад А. О.  Зіньківська ; ілюстрації : А. Савицька, Н. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 384 с. : іл. – (серія «Дівочі історії).
Кубок чарівника
Якщо від дня народження тебе переслідує чаклунство… Якщо двійника, створеного за допомогою чорної магії, усі вважають твоїм братом… Якщо підступна відьма плете навкруг тебе інтриги…Якщо ти намагаєшся довести свою невинність, а все повертається проти тебе… Залишається лише одне - забути про те, що тобі лише десять років і що ти спадкоємець престолу, та розбиратися з усім цим самотужки. Синові Злати не допоможе ніхто й ніщо, якщо він сам не розкриє таємницю чарівного кубка.

Крюкова Тамара. Зоряний лицар  / Т. Крюкова ; переклад А. О.Зіньківська ; ілюстрації : А. Савицька, Н. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 432 с. : іл. – (серія «Дівочі історії).
Зоряний лицар
Він з‘являється в повний місяць, лицар з опущеним забралом на примарному коні. З тих пір, як він покинув землю, в ньому немає ні зла, ні добра. Його багатства незліченні, як зірки на небі, як сріблясті відблиски місяця на воді. Але горе тому, хто волею долі став його боржником. Всякого, у кого в душі знайшовся куточок для жадібності, чекають суворі випробування.

Крюкова Тамара. Чарівниця з острова Гроз  / Т. Крюкова ; переклад А.О. Зіньківська ; ілюстрації : А. Савицька, Н. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 384 с. : іл. – (серія «Дівочі історії).
Чарівниця з острова Гроз
„Від образи Маріці стиснуло груди. Їй бракувало повітря. Але причиною була не духота в кареті. Дівчину душив біль від фальші і брехні тієї, кого вона вважала своєю названою матір’ю. Немає нічого тяжчого, ніж зрада близьких людей.
 -Я нікуди не поїду, - задихаючись, видушила із себе дівчина.
Вона штовхнула дверці, але ті виявилися замкненими.
На вашому місці я б не робила дурниць,- сухо сказала гувернантка, – Позаду їде лакей. Їм із кучером наказано за вами приглядати.
- Нехай вас буде хоч сотня, ви не зумієте піймати неводом ріку! - вигукнула Маріка.
Вона відчула гострий біль. У грудях наче розжарилася вогняна куля. Дівчина згадала, що такий же напад був у альтанці, коли Гліб не покликав її на бал. Вогняна куля розросталася. Марійці стало страшно від того, що в грудях у неї пульсувала невідома стороння сила, яка не давала дихнути і прагнула вирватися назовні...”
Головній героїні пригодницького роману Тамари Крюкової „Чарівниця з острова Гроз” чотирнадцять років. Маріка норовлива, незалежна, і в неї повно проблем, як у будь-якої дівчини в її віці. Але вона ще знає, що її головна проблема в тому, що вона наділена сильним магічним даром. ЇЇ чекають змови, злидні і небезпеки, перш ніж вона дізнається про те, що носить у себе на грудях заповітний оберіг – знак влади. Їй під силу багато чого, але вона мріє стати простою смертною, тому що знає, яким тяжким є тягар її могутності.

Крюкова Тамара. Чорний альбатрос  / Т. Крюкова ; переклад А. О. Зіньківська; ілюстрації : А. Савицька, Н. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 384 с. : іл. – (серія «Дівочі історії).
Чорний Альбатрос
 „Усю поважність із Прошки як цебром води змило. Він не сумнівався, що поряд із розповіддю Трояна історія з розбійниками здасться дитячою пригодою. Судячи з напису на камені, Трояну довелось зустрітися з незвичним супротивником. Навряд чи він буде виявляти скромність.
 Троян подумки відзначив, що в душі у Прошки проросло насіння ревнощів. Це треба мати на увазі. Недарма Морок казав, що любов служить світлу, а ревнощі – пітьмі. Він подивився Маріці в очі і з напускною байдужістю мовив:
- Не хочеться згадувати. Головне, все позаду.
Навіть якби Троян у всіх кольорах описав найнебезпечніші пригоди, битву з драконом або бій із цілою збройною армією -  і тоді його розповідь не створила б сильнішого враження, аніж ця скупувата фраза. Кожному було зрозуміло, що випробування Трояна не було схожим на приємну прогулянку, тому його скромність викликала повагу.”

 Крюкова Тамара. Кришталевий ключ / Т. Крюкова ;  переклад Омеляненко В. І.; ілюстрації : А. Савицької. – Х. : Ранок, 2012. – 464 с. : іл. – (серія «Дівочі історії»).
Кришталевий ключ
  «  - Бабуню, а правда, що на Відьминому болоті уночі відьми танцюють?
 На краю села коло узлісся стояв маленький  будиночок. На веранді затишно горіла лампа з жовтогарячим абажуром. На дивані , вкритому клаптевою ковдрою, сиділа бабуся й в’язала светр для шестирічної Даринці. Дівчинка, затамувавши подих, чекала на відповідь. 
Замість бабусі відповів Петрик, Даринкин брат. У свої дванадцять років він давно не вірив ні у відьом, ні в іншу погань і не пропускав нагоди подражнити сестру.
- Там не тільки відьми танцюють, там ще й лісовик блукає. І русалка на вітті сидить. А в чорну пречорну північ чорна – пречорна людина кричить: « Віддай мою руку!» - гаркнув Петрик».
Петрик і Даринка, які приїхали на літо до бабусі в село, дізнаються, що Відьмине болото в давнину було цілющим озером.. Діти мріють позбавити зачароване джерело від чар, але для цього потрібно зробити подорож Долиною Миражів і Царством Теней, повну небезпек, де чекають на зустріч міфологічни персонажі: страшні люди-вовкулаки, підступни баби-птахи – богинкі, прекрасні русалки – берегині, відважні воїни – блажині, непередбачуваний Анчутка.
«Даринка оглянулася на водоспад, але той зник. Там, де тільки-но падала стрімка водяна стіна, перед Даринкою стояло величезне дзеркало в оправі, поцяткованій магічними знаками. Що швидше плавилися і зникали перевертні, то стрімкіше зменшувалося і  стискалося дзеркало. Незабаром від перевертнів залишилися лише чорні смердючі ляпки. А дзеркало стало таким малесеньким, що могло вміститися на долоні.
Раптом Даринка побачила Петрика, гномів і старого. Вони сиділи на землі, на тому місці, де раніше був водоспад. Напевно дзеркало приховувало їх від Даринки. В’язні потирали зап’ястя і щиколотки, на яких ще збереглися сліди кайданів. Даринка з радісним вигуком кинулася до брата. Петрик підхопив сестричку.
- Даринко, знайшлася! Ну, тепер я тебе нізащо не залишу, - вигукнув він і оглянувшись на дзеркальну кулю, схвально додав: - А ельфи-таки не підвели.»

Крюкова Тамара. Костя + Ніка / Т. Крюкова ;  переклад Омеляненко В.І.; ілюстрації : А. Савицької. – Х. : Ранок, 2012. – 336  с. : іл. – (серія «Дівочі історії»).
Костя + Ніка
«Хатня робітниця торкнула дівчинку за плече. Ніка знехотя відкрила очі й, побачивши Костю, різко випрямилася.
Вона так сильно чекала цього моменту, вела нескінченні уявні діалоги, а коли він прийшов, розгубилася і лише мовчки дивилася на нього, не знаючи, що сказати.
- Привіт! - Костя ступив у кімнату, навмисне роздавивши широченною підошвою повстяного капця рожеву лілію, виткану на непристойно білому килимі.
- Привіт! - луною відгукнулася Нікандра, стягуючи навушники.
- Я тут тобі полуниць приніс. З нашого городу.
- Адже ви нічого не вирощуєте, - жваво випалив він, намагаючись за напускною бравадою сховати збентеження, - Спасибі.
Ніка взяла простягнений пакет. Щоки її залив рум’янець. Не вистачало ще почервоніти. Все так по-дурному. Що він подумає?
Голос доглядальниці повернув Ніку до реальності.
 - Покласти у вазочку?
- Ні, не треба, – відмовилася дівчинка, вчепившись у пакет, неначе він являв собою цінність, розлучитися з якою їй було не по силах».
Костя і Ніка – це Ромео і Джульєтта наших днів. Героям цієї книги довелося зіткнутися з підступністю, брехнею, таємними інтригами і відвертою ворожнечею. Це історія про людські взаємини: шляхетність і підлість, чуйність і байдужість, але в першу чергу про кохання. Про те, що справжнє кохання приходить незалежно від віку і перемагає все. Навіть, здавалося б, неможливе... А ще ця книга про те, що лицарі зустрічаються і в наші дні, а на прекрасному принці не обов’язково повинна бути корона.

Лідія Чарська
– це псевдонім російської письменниці Лідії Олексіївни Воронової. Вона була дочкою заможних батьків, які дуже любили і пестили свою єдину доньку. Світ для маленької Ліди здавався чарівною казкою, котра буде тривати вічно. Але незабаром помирає мати дівчинки...
Минає час, Ліда замикається у собі та своїх мріях. Дівчинку відправляють навчатися до Павловського інституту, де вона ще більше відчуває себе самотньою, покинутою. У 10 років пише свій перший вірш, а у 15  починає вести щоденник, який згодом стає основою багатьох її творів. Всі свої переживання і радощі  авторка ніби проектує на героїв своїх книг.
До книги входять дві повісті : “Спогади інститутки” та “Нотатки маленької гімназистки”. Героїня повістей, від імені якої ведеться розповідь,  Люда Власовська,  опиняється сама у незнайомому місці серед незнайомих людей і незрозумілих правил. Одна – серед ворожості і любові, зради і вірності, підлості і шляхетності. Відтепер їй потрібно самій без батьків і дорослих, без підказок з підручника вирішувати, що є добро, а що – зло.
У своїх творах Л. Чарська вчить дітей складати враження про людину не за тим, як вона виглядає, не за тим – бідна людина чи багата. Інша, дуже важлива риса героїв авторки – вміння терпіти негаразди, віра в те, що добро все одно переможе зло.
Головною рисою прози Л. Чарської є душевне тепло, доброта, оптимізм, що так необхідні дітям.

Чарська Л. О. Записки маленької гімназистки  [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2011. - 416 с. : іл. - (Дівочі історії).
Записки маленької гімназистки
 «Стерпіти це маленькій сирітці, яка й так зазнала багато страждань, було не під силу! Сказати зараз же, сказати злій, жорстокій Японці, і всім цим дівчатам, які тепер із презирством відвернулися від мене, зараз же сказати, що це не я, а Жюлі винувата в загибелі червоної книжечки! Саме Жюлі! Так, так, зараз же, будь–що-будь! І мій  погляд відшукав горбунку серед інших дівчаток. Вона дивилася на мене. Які ж очі були в неї в цю хвилину! Жалібні, прохальні, благаючі. Нещасні очі! Яка туга і жах прозирали з них!
«Ні! Ні! Ти можеш заспокоїтись, Жюлі! – подумки мовила я, всією душею пожалівши маленьку горбунку. – Я не викажу тебе. Нізащо не викажу! Адже в тебе є мама, якій буде сумно і боляче за твій учинок, а моя матуся на небесах і чудово бачить, що я ні в чому не винна. А тут, на землі, ніхто не прийме так близько до серця мій учинок, як приймуть твій! Ні, ні, я не викажу тебе, нізащо, нізащо!» Чарська Л. О.  Нескорима Ксаня [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2011. - 352 с. : іл. - (Дівочі історії).
Нескорима Ксаня
« - У мене нема нікого… Мені нікого любити… Моя матінка – зникла, мабуть, померла. А інших рідних і близьких у мене нема й ніколи не було… Він один у мене залишився… Один він…
Коли мені було сумно, надто вже сумно і гірко, я йшла до нього. Я лягала на його м’якеньку зелену постіль, і коники заколисували мене. Дикі лісові квіти – його квіти – дарували мені свій аромат…Віночки гвоздики посміхалися до мене, кивала голівками конвалія… а він шумів…він говорив… Він розповідав мені дивовижні історії, і від цих історій я почувалася царівною, царівною лісу, володаркою мавок, лісовиків і гномів… Мені було так добре… У їхнє зелене царство линула моя душа, летіла думка, швидка як птах… І тоді я піднімалася, немов на крилах, вільна, горда, могутня донька лісу, дитя хащів, сильне дитя. Я забувала про все серед моря квітів і трави… Я була горда й щаслива, немов та царівна. Адже він був мій, і все його було моє!.. Приходили маленькі кумедні лісові звірята, довірливо обнюхували мене своїми милими мордочками, лягали поруч зі мною, і їхні оченята промовляли до мене: «Ти добра лісова царівна, ти не заподієш нам лиха!...
- І ось мене, вільну, силоміць розлучили з ним… Люди взяли й розлучили з лісом його доньку. Заборонили думати й говорити про нього…Навіть мріяти заборонили… Розлучили мене з милим рідним батьком – зі старим лісом. Розлучили, замкнули, оббрехали… Замучили неправдою, підозрою, наклепами!..»
 
Чарська Л. О.  Князівна Джаваха [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2012. - 496 с. : іл. - (Дівочі історії).
Князівна Джаваха
 «- Абреку! – сміло підійшла я до нього, - Ти вкрав бабусині речі! Чуєш, я не боюся твоїх погроз і твоєї помсти й ще раз кажу тобі, що ти злодій!
- Князівна жартує,- криво посміхнувся горець і непомітно підсунувся до дверей.
Але батько помітив той порух і, ухопивши горця за плече, поставиви його прямісінько перед собою. Батькове обличчя палало, а очі іскрилися. Я не впізнавала свого спокійного татуся. У цю мить татка охопив один із тих жахливих поривів гніву, які робили його невпізнанним.
- Мовчати! – гримнув він так, що, здавалося затремтіли склепіння нашого будинку, а всі присутні злякано перезирнулися між собою…
- Я їх не брав, батоно-князю. Аллах відає, що не брав.
- Ти брешеш, Абреку! – сказала я знову, – Я бачила в тебе у вежі багато коштовних речей. Але ти віддав їх тим двом душманам. І вони все забрали в гори…»
Разом з головною героїнею, одинадцятирічною Ніною, читач потрапляє в круговерть романтичних і повних небезпек пригод на Кавказі.
Нові пригоди відбуваються з Ніною у столичному інституті шляхетних дівчат.
Вишукані манери, строгі класні дами і суворі вчителі – все це не може стримати складний дівочий характер: те, що її відрізняє від інших, - це гаряча кров, адже Ніна Джаваха – грузинська княжна. Дівчинка шукає довіри, взаєморозуміння, а натомість повинна прийняти рішення – підкоритись правилам колективу або діяти за власними принципами. Ніна переживає те, що переживають більшість дівчат її віку – і нерозуміння, і образи, але незабаром знаходить справжніх друзів на все життя.
Чарська Л. О.  Чарівна казка [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2011. - 336 с. : іл. - (Дівочі історії).
Чарівна казка
Одного разу Надя Таїрова (дівчинка з бідної сім’ї) потрапляє у справжню казку. Немов Попелюшка, вона стає багатою, виконуються всі її мрії, у неї починається нове незвичайне життя ... І Надя дізнається, що ж насправді потрібно для справжнього щастя. Героїні повісті доведеться пройти серйозні випробування на шляху до справжнього, справді щасливого життя. 
Автор разом із юним читачем намагається розгледіти добре в людині, адже в кожній душі, навіть самої байдужої і темної десь глибоко, на самому дні відчувається жива іскорка. Тому потрібно дуже обережно іскорку цю роздути, і тоді душа відтане і в ній розгорнеться чудова квітка любові та доброти
.
Чарська Л. О.  Дім пустунів [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2011. - 320 с. : іл. - (Дівочі історії).
Дім пустунів
Ця захоплююча повість про світ веселих пустунів, як і інші твори Лідії Чарської, змушує дітей співпереживати її героям, вчить не боятися страждань і в будь-якій ситуації залишатися чесними. Дія відбувається в "Домі пустунів" — школі-пансіоні, де перевиховують хлопчиків із багатих сімей, і куди випадково потрапляє загублений Ніка — хлопчик із добрими задатками чуйної душі.
Маленькі бешкетники зустрічають, однак, не різке, суворе поводження з боку наставників, а, навпаки, добре, сердечне ставлення, і на їхні витівки дивляться не як на який-небудь злочин, а як на необдумані вчинки недостатньо ще зміцнілих умів.
Дізнаючись про радощі і знегоди пансіонерів-пустунів і спостерігаючи за їхніми вчинками, юний читач перейметься добрими почуттями, починає міркувати про те, як би він повів у тій чи іншій ситуації, задумається про високі поняттях дружби, вірності та честі.

 Чарська Л. О.  Дикун [Текст] : [повість : для дітей мол. і серед. шк. віку] / Л. О. Чарська ; худож. О. М. Сумцов. - Харків : Ранок, 2011. - 304 с. : іл. - (Дівочі історії).
Дикун
Герой захоплюючій повісті Лідії Чарської «Дикун» Діма Стоградській на перший погляд здається похмурим і відлюдним хлопчиком.
Насправді ж, за його зовнішньою суворістю ховається добра, ранима душа та гаряче серце. Ця книга розповідає про те, як Діма Стоградській зустрів Сергія і Машу і подружився з ними. Діма, Сергій і Маша і не підозрювали, які дивовижні події трапляться з ними, які незвичайні пригоди їх чекають...
Повісті Чарської, написані добротною мовою, виховують почуття власної гідності, обов'язку і справедливості, вчать товариству, милосердю, добру.
Книга призначена, перш за все, юному читачеві, але її з інтересом прочитають і дорослі.Рік Ріордан
народився в американському місті Сан-Антоніо в 1964 році, у родині вчителів. Його мати була художником і музикантом, а батько ліпив статуетки, тому в цій родині завжди була творча атмосфера. У Сан-Антоніо майбутній письменник закінчив школу, потім вирішив, що стане гітаристом і вступив до коледжу Північного Техасу - проте не закінчив його і перевівся в університет міста Остін. Тут він здобув дві вищі освіти, одна з історії, а інша - в області англійської мови.
Свій перший літературний досвід Ріордан отримав в школі. У 13 років він написав оповідання і навіть мав намір його де-небудь надрукувати, проте передумав. Також зі шкільних років почалося його захоплення грецької й скандинавської міфологією.
Під час навчання в коледжі Ріордан три роки обіймав посаду художнього керівника у шкільному літньому таборі. Перше місце роботи Ріордана - шкільний вчитель у місті Нью-Браунфельс в Техасі. Потім він на вісім років перебрався до Сан-Франциско, а потім повернувся на батьківщину, де ще шість років пропрацював вчителем у середніх класах - і вирішив, що стане письменником.
Ріордан Рік. Персі Джексон та викрадач блискавок : роман / Рік Ріордан ; літ. пер. І. Бондарь-Терещенко; іл. О. Крутика. – Х. : ВД Ранок, 2012 – 495 с.
Викрадач блискавок
Персі Джексон, дванадцятирічний школяр, випадково дізнається, що його рід бере початок від грецького бога морів Посейдона. Більш того, його звинувачують у тому, що він викрав блискавки Зевса. Тепер, щоб запобігти війні богів, Персі повинен відшукати справжнього злодія і повернути блискавки. Цикл романів про пригоди Персі став надзвичайно популярним в усьому світі. В 2012 році на екрани вийшов голівудський фільм за 2-ю книгою циклу.
Ріордан Рік. Персі Джексон та море чудовиськ : роман / Рік Ріордан ; літ. пер. І. Бондарь-Терещенко; іл. О. Крутика. – Х. : ВД Ранок, 2012 – 337 с.
Море чудовиськ
Після повернення блискавок до рук Зевса Громовержця і очищення чесного імені Посейдона, Персі Джексон знову повертається до Табору напівкровок. Але, як часто трапляється, за однією пригодою настає наступна. Вірний та непосидючий товариш Персі – сатир Гроувер знайшов собі клопотів на цап’ячі ріжки. Товариш головного героя потрапив в справжню халепу і перебуває в полоні у циклопа Поліфема. Ну і звичайно Персі знову відправляється в дорогу в супроводі вірних друзів: Анабет і новоспеченого звідного брата Тайсона.
Але клопіт що трапився з Гроувером – ніщо в порівнянні з основною проблемою.  Хтось отруїв священне дерево Талії, яке захищає табір напівкровок від зовнішніх світів монстрів та людей. Зцілити дерево здатне легендарне Золоте руно. Але легендарний артефакт сховано на острові Поліфема, що розташований посеред Моря Чудовиськ. Та хіба це проблема для сина бога морів і океанів? Звичайно – ні. На порятунок Гроувера та табору поспішає хоробрий Персі і ніщо його не зупинить. Принаймні так думає наш головний герой.
Персі не знає,  що шлях до острову Поліфема охороняють. Сцилла і Харибда, солодкоголосі сирени і підступна чарівниця Цірцея, яка перетворює всіх чоловіків на морських свинок, зроблять все аби зашкодити планам юних авантюристів.
Ріордан Рік. Персі Джексон та прокляття Титана : роман / Рік Ріордан ; літ. пер. І. Бондарь-Терещенко; іл. О.  Крутика. – Х. : ВД Ранок, 2012 – 415 с.
Прокляття Титана
Немислимі небезпеки і страшні випробування чекають Персі і його друзів у третій книзі циклу Ріка Ріордана. Богиня Артеміда та інші Олімпійські боги намагаються допомогти відважному синові Посейдона в його про стоянні з титаном Атласом. А допомагає в цій подорожі Персі Джексону Талія – дочка самого Зевса.
Ріордан Рік. Персі Джексон та лабіринт смерті : роман / Рік Ріордан ; літ. пер. І. Бондарь-Терещенко; іл. О. Крутика. – Х. : ВД Ранок, 2012 – 527 с.
Лабіринт Смерті
Відпочинок – зажди добре. Нарешті Персі Джексон може дозволити собі спокійно відпочити від війни між титанами та богами. В «Таборі напівкровок» герой готовий продовжити тренування під керівництвом знаменитого кентавра Хірона. Але відпочити не вдається. «Таборові» загрожує вторгнення, сили зла хочуть прокласти собі шлях до його воріт через легендарний Лабіринт Дедала. Як може син Посейдона стояти осторонь і спокійнісінько відпочивати в такий небезпечний момент? Герої знову беруться за зброю. Та не все одразу. Лабіринт Дедала, навіки пов'язаний із безсмертною душею свого творця, живе власним життя – ходи в ньому  постійно міняються, коридори зникають і з’являються знову, навіть час  протікає інакше.  В лабіринті на героїв чекає безліч небезпек: чудовиська Кроноса, підступні пастки, кузні бога Гефеста та гладіаторські бої.

Ріордан Рік. Персі Джексон та останнє пророцтво : роман / Рік Ріордан ; літ. пер. І. Бондарь-Терещенко; іл. О. Крутика. – Х. : ВД Ранок, 2012 – 511 с.
Останнє Пророцтво
Гряде війна проти Кроноса, а Персі Джексону ось-ось виповниться шістнадцять. А це означає, що в силу вступить велике пророцтво, сказане Дельфійським оракулом. Герою здається, що це пророцтво говорить про те, що він неминуче повинен загинути, рятуючи Олімп і це не додає йому впевненості в собі. Персі повинен зануритися у води Стіксу, як це зробив в античності герой Ахілл, і отримати невразливість. Кронос і його армія чудовиськ вже на підходах до міста, і полукровки вступають у відчайдушну сутичку. Персі розуміє, що ще трохи і пророцтво виповниться ...
Крістофер Паоліні
(англ. Christopher Paolini; народився 17 листопада 1983) — американський письменник. Він відомий як автор тетралогії "Спадок", яка складається з книг Ерагон, Найстарший, Брісінгр, Спадок. Наразі живе в Перадайз Веллі, штат Монтана, де й написав свою першу книгу у віці п'ятнадцяти років написав роман Ерагон в стилі фентезі - про хлопчика Ерагона і дракониху Сапфіру, які в союзі з ельфами, гномами і людьми-повстанцями (варденами) протистоять імперії, очолюваної королем Гальбаторіксом. Роман було видано на кошти батьків Крістофера і придбав значну популярність в школах Монтани. На нього звернув увагу письменник Карл Хіас, який проводив свою відпустку в цьому штаті. Він направив книгу своєму видавцеві Альфреду Кнопфу, який в 2003 і опублікував її. Тільки за один тиждень було розпродано 250 тис. примірників книги, яка провела 87 тижнів поспіль у списку бестселерів The New York Times, і 21 місяць в списку бестселерів Publisher's Weekly Young Adult Fiction, з них 9 місяців на першому місці. Роман був опублікований в цілому в 37 країнах в кількості, що перевищує два мільйони примірників. Ерагон став першим романом тетралогії «Спадщина». У серію входять книги Ерагон, Eldest, в українському перекладі ''Ерагон. Повернення'' і ''Брізінгр''. Eldest користується не меншою популярністю, ніж Ерагон.  8 листопада 2011 року виходить остання книга серії - Inheritance, в перекладі Спадок.
«Ерагон» Крістофера Паоліні вперше побачив світ 2002 року коштом його батьків, адже самому авторові було тоді всього лише... 15 років! Поява роману справила враження справжнього літературного вибуху. Європу та Америку охопила «ерагономанія»: уже за перший тиждень продажу «Ерагон» розійшовся накладом 250 тисяч примірників і став світовим бестселером. У 2011 році вийшла з друку четверта частина циклу «Спадок», що встановила рекорд в перший день продажу.

Паоліні Крістофер. Ерагон : роман  /  Крістофер Паоліні ; літ. пер. І. Бондаря-Терещенка ; ред..О. Ушкалова ; іл. С. Чубенко. – Х. Ранок, 2005. – 687 с.
Ерагон
 Одного разу звичайний сільський хлопчак Ерагон знайшов високо в горах дивовижний камінь, який виявився не чим іншим, як драконовим яйцем. Ця таємнича знахідка змінила все подальше життя хлопця. Йому судилося виростити дракона, взяти участь у великій війні, відвідати фантастичні землі, стати на бій із чаклунами й чудовиськами... У хитросплетіннях долі, магії та кохання Ерагон відродить колишню велич вершників Дракона й кине виклик самій Імперії. Він стане першим вершником, непідвладним ані королям, ані вождям. На суші й на воді.

 Паоліні Крістофер. Ерагон. Найстарший : роман  /  Крістофер Паоліні ; літ. пер. І. Бондаря-Терещенка ; ред..О. Ушкалова ; іл. С. Чубенко. – Х. Ранок, 2007. – 909 с.  
Ерагон. Найстарший
Світовий бестселер американського письменника Крістофера Паоліні є другою частиною його триголії «Спадок». На сторінках цієї книги читач потрапляє у фантастичний світ магії, драконів, ельфів, гномів, щоб разом із головним героєм твору юнаком Ерагоном вирушити в мандрівку казковими пустелями, горами, підземеллями та містами, здолати силу-селенну перешкод, знайти собі вірних друзів, нажити лютих ворогів і врешті-решт здобути перемогу над силами зла., у небі й під землею поруч з Ерагоном завжди буде його вірний дракон.
Паоліні Крістофер. Ерагон. Брізінгр : роман  /  Крістофер Паоліні ; літ. пер. І. Бондаря-Терещенка ; ред..О. Ушкалова ; іл. С. Чубенко. – Х. Ранок, 2009. – 1022 с.
Ерагон. Брізінгр
Під час битви з Імперієюна Палючій рівнині Ерагон та його дракон Сапфіра ледь не загинули. вершник готовий завдати удару у відповідь, але на заваді стоять його обіцянки.
Найперше – це обіцянка своєму двоюрідному братові Рорану визволити його кохану Катріну з полону короля Галбаторікса. Але не тільки це. Ерагон дав клятву вірності і варденам, і ельфам, і гномам. Тож коли тривога охоплює повстанці і небезпека чатує на них з усіх боків, Вершник дракона має зробити свій вибір – вибір, що визначить його долю не тільки на просторах Імперії, а й поза ними, вибір, що згодом стане для нього справжнім випробуванням.
Ерагон – одна-єдина надія на звільнення від тиранії. Чи зможе цей звичайний юнак обєднати армію повстанців і здобути перемогу над королем? 

Паоліні Крістофер. Ерагон. Спадок : роман  /  Крістофер Паоліні ; літ. пер. І. Бондаря-Терещенка ; ред..О. Ушкалова ; іл. С. Чубенко. – Х. Ранок, 2012. – 1087 с.
Ерагон. Спадок
Довгі місяці тренувань і чимало перемог породжують надію, та водночас приносять втрати й розбивають серця. Утім головна битва Ерагона й Сапфіри ще попереду – Вершник і його дракон мають здолати Галбаторікса. Другого шансу не буде, і, крім них, на це не може зважитися ніхто. Чи знищать вони ненависного короля, чи відновлять справедливість в Алагезії? І яку ціну доведеться за це сплатити?

Сашко Дерманський
— чи не найталановитіший і найпопулярніший в Україні молодий дитячий письменник. Народився Сашко (Олександр Дерманський) на Київщині. Закінчив факультет української філології НПУ імені Михайла Драгоманова. 1999 року отримав диплом учителя української та зарубіжної мови й літератури. Відтоді викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів.
Літературний редактор дитячого журналу «Стежка».
Перші вірші для малечі опублікував 2001 року. З того часу було надруковано в періодичних дитячих виданнях чимало його віршів, оповідань та казок. Дещо виходило під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва.
Член Спілки письменників України.
Автор десяти дитячих повістей та казок, серед яких: «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» та ін.

Дерманський, Сашко. Чудове Чудовисько : повість : [для мол. шк. віку] / С. Дерманський ; худож. М. Паленко. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. — 270 с. : ілюстр.
Чудове чудовисько
У  захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива... Це друге — доповнене новими детективними розділами видання талановитого молодого українського письменника.

Дерманський, Сашко. Володар Макуци, або Пригоди вужа Ониська : [ повість : для дітей мол. та серед. шк. віку ] / С. Дерманський ; худож. А. П. Василенко. — Вінниця : Теза, 2009. — 156 с. : ілюстр.  — (Пригодницька бібліотека). 
Володар Макуци або Пригоди вужа Ониська
Якщо ти любиш усілякі пригоди і незвичайні історії, тобі просто необхідно познайомитися з вужика Ониська. Цей веселий, дотепний і часом задумливий Ужик познайомить тебе зі своїми друзями - жабою Одарочка - господинею, яка любить готувати смачні ласощі, мишкою Еврідіка, яка вишиває хрестиком і гладдю, скрипалем черв'ячком Кузею і колорадським жуком Джеком, закоханим в картоплю. Ви дізнаєтеся, як покататися на міжгалактичному макуцелете, як легко врятуватися від метеоритного дощу, а також як уберегти корову від зоопарку. Дотепна, добра, весела і дуже цікава книга доставить велике задоволення не тільки маленьким читачам, але й їх батькам, змусивши їх посміятися від душі.

Дерманський, Сашко. Танок Чугайстра : [ повість : для дітей мол. та серед. шк. віку ] / С. Дерманський ; худож. А. П. Василенко. — Вінниця : Теза, 2012. — 157 с. : ілюстр.  — (Пригодницька бібліотека). 
Танок Чугайстра
Уночі, посеред лісових нетрів, ти стоїш і з останніх сил стискаєш у долоні квітку папороті. А довкола все кричить, виє, насуває... Саме така ніч випала Іванкові, Лільці й Васькові, коли вони пішли до лісу рятувати... знайомого чугайстра.

Дерманський, Сашко. Царство Яблукарство : [ повість : для дітей мол. та серед. шк. віку ] / С. Дерманський ; худож. А. П. Василенко. — Вінниця : Теза, 2012. — 185 с. : ілюстр. — (Пригодницька бібліотека)
Царство Яблукарство
Сашко Дерманський з новими пригодами, карколомними і водночас людинолюбними, сповненими неповторного доброго гумору, як завжди, дарує насолоду від читання.
Цього разу читайте про царство Яблукарство.
Як ключ віднайдеться й замок відімкне, 
А дві половинки зіллються в одне, —
 
То цілий утвориться яблуні плід,
 
 І військо постане тоді з-під землі!
 
 Цареві настане крилатий гаплик
 
 Від світлого Свята врожаю — й повік!
Відун прорік своє пророцтво і наступного дня запропав. А яблукарчани одне за одним почали червивіти…
Дерманський, Сашко.  Корова часу, або Нові пригоди вужа Ониська : пригодницька повість : [для мол. шк. віку] / С. Дерманський ; мал. В. Богданюк, О. Вєрко, Ф. Сергєєва. — Вінниця : Теза ; Харків : Фоліо, 2010. — 160 с. : ілюстр. ; 21 см. — (Пригодницька бібліотека).
Корова часу
Ніколи в світі не скачіть гопки під дощем під час грози! Ні за які гроші! Надто якщо у вас є хвіст. Та й без хвоста не скачіть. Особливо якщо ваші друзі люблять пригоди й подорожі, якщо вони непосидючі й замріяні, якщо вони добрі й веселі, якщо за першої-ліпшої нагоди намагаються врятувати цілий світ, якщо їх звати Ониськом, Евридікою, Одарочкою, Кузею, Джеком, а надто Катастрофою... Я вас прошу, любі мої читачі, не скачіть гопки під час грози. Ви ж навіть не уявляєте, що з вами може статися після цього. Якщо раптом моя пересторога так і не переконала вас не вибрикувати попід блискавицями, все одно не поспішайте цього робити. Спершу прочитайте цю книжку і ще раз подумайте. Гаразд? От і домовились. Читайте з насолодою!

Дерманський, Сашко. Бабуся оголошує війну : [ повість : для дітей мол. та серед. шк. віку ] / С. Дерманський ; худож. А. П. Василенко. — Вінниця : Теза, 2011. — 154 с. : ілюстр. — (Пригодницька бібліотека). 

                                                                   Олевська районна бібліотека для дітей
  

2 коментарі:

  1. Дуже цікавий огляд новинок у дитячій бібліотеці.Я сподіваюсь що діти, а також батьки прочитавши дану публікацію, стануть у чергу до бібліотеки. Гарних читачів під час канікул.

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже цікаві книги для дітей!

    ВідповістиВидалити

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментар.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, URL рядок можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!