День партизанської слави України

22 вересня — День партизанської слави України. Президентським указом від 30 жовтня 2001 року цей день був призначений офіційним державним святом.
Це свято покликане висловити всенародну повагу до всіх захисників Батьківщини, які в роки Другої світової війни боролися за свободу і мир в глибокому тилу. Партизани нерідко працювали в оточенні ворожих військ, при цьому не шкодуючи власного життя і не знаючи страху.
У період Другої Світової війни налічувалося близько 6200 партизанських угруповань та загонів. В них служили майже мільйон солдат. Ці невидимі війська, як і інші підрозділи, понесли великі людські втрати під час боротьби з гітлерівським військом. Але внесок партизанських формувань в загальну перемогу людства над нацизмом просто неоціненний. І день партизанської слави — лише мала частина того, що може зробити сучасне покоління для людей, які колись належали до партизанських загонів.
Олевщина в роки війни була суцільним партизанським краєм. Кожний третій житель Олевщини перебував у партизанах або допомагав їм.  

Відділ обслуговування запрошує відвідати викладку літератури «Партизанський рух на Олевщині», на якій представлені матеріали  про героїчну боротьбу  партизанських загонів, народних месників     на території району.
Бібліотекар відділу обслуговування Лук'янчук Г. І.  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сила письменницького слова

Горджусь і радію, що рідною мовою володію