Переможці конкурсу Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – громада: відкритий простір» за підтримки Фонду «Монсанто»

Українська бібліотечна асоціація - це  незалежна всеукраїнська громадська організація, що об'єднує на добровільних засадах осіб (громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства), які професійно пов'язані з бібліотечною справою, бібліографічною й інформаційною діяльністю, та зацікавлених осіб у їх розвитку на основі єдності інтересів для спільної реалізації своїх прав і свобод.  Місією Української бібліотечної асоціації є всебічне сприяння розвитку бібліотечної справи і забезпеченню реалізації права користувачів бібліотечних послуг на якісне і своєчасне бібліотечне та інформаційно-бібліографічне обслуговування, а також захист соціальних та інших спільних інтересів членів УБА.
Вересень місяць. Початок золотої осені, час відпусток,час збирання грибів. Саме в цей час заступник директора обласної наукової бібліотеки ім.. О.Ольжича Наталія Анатоліївна Карплюк зателефонувала до мене і сповістила новину про те, що Українська бібліотечна асоціація за підтримки фонду «Монсанто» оголосила конкурс "Бібліотека – громада : відкритий простір". Порадившись на роботі з колегами, ми вирішили взяти участь у конкурсі. Написати проекти було запропоновано бібліотекарям  філій сіл Корощино, Комсомольськ, Сущани. За підтримки голів сільських рад Козловець Г.Н.( Руднє-Бистрянська с/р), Шмат К.О.( Комсомольська с/р), Гайченя  Ю.В.(Сущанська с/р), які з розумінням підійшли до конкурсу і підписали гарантійні листи в разі перемоги підключити Інтернет до бібліотеки і щомісячно проплачувати з бюджету сільської ради кошти за користування мережею жителями своєї громади і так проекти було надіслано на конкурс. Молоді спеціалісти -  методист ЦРБ  Тимощук Ірина Вікторівна та бібліотекар 1 категорії Федоренко Ольга Миколаївна допомагали бібліотекарям сіл в написанні та наборі заявок на конкурс.
 І ось 24 жовтня 2014 року Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» (УБА) оголошує переможців конкурсу «Бібліотека – громада: відкритий простір» за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».
Ними стали дві наші бібліотеки: село Корощино та Комсомольськ .Нажаль філія №48 с. Сущани не потрапила у переможці , але ми сподіваємося що це не останній наш конкурс, і не остання перемога. Хотілося б щоб у районі всі бібліотеки мали комп’ютерну техніку і доступ до мережі Інтернет. Сьогодні в централізованій бібліотечній системі працюють 15 комп’ютерів в 7 бібліотеках району і  сьогодні до них приєднаються іще дві філії.
Житомирська область
1.Бібліотека села Зарічани, Житомирський район
2.Бібліотека села Велика Хайча, Овруцький район
3.Бібліотека села Комсомольське, Олевський район
4.Бібліотека села Корощино, Олевський район
5. Бібліотека села Почуйки, Попільнянський район
За проектом «Бібліотека – громада: відкритий простір» ці сільські бібліотеки у листопаді 2014 р. будуть обладнані комп’ютерною та офісною технікою за підтримки Фонду «Монсанто», а користувачі бібліотек отримають безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки органів місцевої влади та самоврядування. Також за проектом передбачено поповнення бібліотечних фондів книгами і періодичними виданнями.
У грудні 2014 р. на базі Головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА (м. Київ) сільські бібліотекарі пройдуть перший 5-денний тренінг, на якому навчаться або удосконалять свої навички користування комп’ютерною технікою, ефективного використання інформаційних ресурсів та сервісів Інтернету, надання нових послуг фермерам та працівникам сільського господарства.
Щиро вітаю переможців та всіх, хто сприяв підготовці конкурсних заявок!
Бажаю сільським громадам суспільної активності та розвитку!


Директор  ЦБС  Сібірьова Л.В.

Коментарі

  1. Звісно олевчани хотіли вибороти всі призові місця,але і іншим треба щось залишити. Б-ці с. Сущани успіхів у наступних конкурсах. МОЛОДЦІ! В взагалі цікавий факт- всі житомирські переможці-з районів , учасників Бібліомоста. Гранти писати навчились! Успіхів!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякуємо за вітання! Ми тільки починаємо вчитися писати проекти, а для початку це не погано. Сподіваюся що і інші бібліотеки будуть мати перемоги.

      Видалити

Дописати коментар

Ви хочете залишити коментар, але не знаєте, ЯК? Дуже просто!
- Натисніть на стрілку поруч з віконцем Підпис коментар.
- Виберіть Ім'я / URL. (Ніхто не любить анонімів!)
- Наберіть своє ім'я, URL рядок можете залишити порожнім.
- Натисніть Продовжити
- У віконці коментаря напишіть те, що хотіли і натисніть "Надіслати коментар"! Дякуємо!

Популярні дописи з цього блогу

Сила письменницького слова

Конкурс читців польської поезії