І мирний атом гірко окропив перлину українського Полісся

 Народна пам'ять – явище непідвладне ні впливу  часу, ні зміні настрою в політичних колах. Народна пам'ять – унікальний вид знань, оберіг  і совість кожної нації. І скільки б не приховували певних явищ і подій – саме народна пам'ять скаже остаточне слово і зробить найправдивіші  висновки. І саме народна пам'ять зберігає до дрібниць всі трагічні  події і факти  далекого 1986 року.
 Аварія на ЧАЕС стала своєрідним екзаменом на людяність для багатьох українців. У момент вибуху загинули двоє працівників станції. 31 людина загинула протягом перших трьох місяців після аварії. У наступні 15 років від опромінення за офіційними даними загинули 80 людей. За неофіційними - у десять разів більше. Саме ці люди закрили собою країну від рукотворного ворога – радіації.


В селі Лопатичі Олевського району нині проживають чотири ліквідатори: Петрович Федір, Петрович Ольга,Шибецький Григорій та Романчук Федір. Звичайні жителі звичайного села. А якщо вдуматись – герої. Герої, які не злякались «мирного атому»  і ціною власного здоровя з розумінням -треба- кожен на своєму участку  виконували рутинну роботу, а по справжньому – рядували тисячі життів від згубного впливу невидимого ворога.


Саме для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці – філіалі № 31 і було проведено вечір – спогад  «І мирний атом гірко окропив перлину українського Полісся» та оформлено книжкову виставку «Чорнобиль – попередження, набат, його уроків людство не забуде». В продовж зустрічі  демонструвалась мультімедійна презентація  «Ехо Чорнобиля». А запрошені ліквідатори мали змогу згадати  про ту подію та поділитись спогадами з іншими учасниками дійства.
                    Завфіліалом № 31 с. Лопатичі - Мельник Надія Володимирівна

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сила письменницького слова

Горджусь і радію, що рідною мовою володію